Midsummer Vilnius: Hamletas (rež. O. Koršunovas)

Midsummer Vilnius: Hamletas (rež. O. Koršunovas)23 Jul 21:30 - 24 Jul 00:30 - Vilnius
Valdovų Rūmai

Route
More info

OKT/ Vilniaus miesto teatro
William Shakespeare
HAMLETAS
Režisierius - Oskaras Koršunovas

Dviejų dalių spektaklis, trukmė 3 val.

Trečią kartą vykstantis festivalis „Midsummer Vilnius" suteikia unikalią galimybę miestelėnams bei miesto svečiams vidurvasarį pasimėgauti kokybiškais kultūriniais renginiais. Liepos 16-27 dienomis LDK Valdovų rūmų kieme įsikurs festivalis, kurio metu publikai bus pristatyta 10 itin plataus meninio spektro pasirodymų - nuo šiuolaikinės muzikos, specialių projektų bei teatro iki operos.Teatro gerbėjai taip pat bus nekukliai palepinti. Liepos 23 d. po atviru vasaros dangumi, Valdovų rūmų prieigose laikui nepavaldžius egzistencinius klausimus nagrinės vienas įspūdingiausių Oskaro Koršunovo režisuotų spektaklių „Hamletas“. Jau dešimtmetį rodomas spektaklis kaskart surenka pilnas sales žiūrovų, nepraranda savo aktualumo ir kaskart vis labiau aštrina žiūrovų smalsumą. Tai vienas lankomiausių Lietuvoje ir intensyviausiai užsienyje gastroliuojančių OKT/ Vilniaus miesto teatro spektaklių. Oskaro Koršunovo trupė su juo aplankė garsiausius užsienio šalių festivalius, būtent su „Hamleto“ pristatymu OKT/ Vilniaus miesto teatras sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę po 16 metų pertraukos, kur sulaukė didžiulio publikos susižavėjimo.

Oskaras Koršunovas mėgsta sakyti, kad šiuolaikinę dramaturgiją jis stengiasi režisuoti kaip klasikinę, o klasiką – taip, lyg tai būtų šiuolaikinė dramaturgija. „Hamletas“ irgi nėra istorinis spektaklis, atkuriantis praeities epochų alsavimą.

Kaip sako pats režisierius, šis spektaklis turėtų padėti užčiuopti ir išreikšti dabarties dvasią: „Aš Shakespeare'ą statau tik dėl to, kad per jį galiu kalbėti apie dabartį, apie savo paties patirtis. Per jo kūrybą bandau suvokti mane supantį pasaulį, bandau užčiuopti laikmečio esmę. Jo kūryba visų pirma yra tam tikros tobulos matricos. Jei mes į Shakeapeare'ą žvelgiame ne chrestomatiškai, o pasistengiame tas matricas pritaikyti dabarčiai, tai, matyt, jokia šiuolaikinė dramaturgija taip neatskleidžia tos dabarties kaip „Hamletas“ ir kiti jo kūriniai. Shakeapeare'o kūryba mūsų dabarčiai suteikia kitą, aukštesnę dimensiją. Dėka jo kūrybos mes tą dabartį galime užčiuopti universaliau."

„Vaidinti kaip prieš veidrodį – tai būti maksimaliai sąžiningu sau. Teatras prasideda nuo grimo kambario veidrodžio, tiksliau – nuo aktoriaus žvilgsnio į save. Hamletas savo kovoje nieko nelaimi. Bet jis maksimaliai išgyvena esamąjį laiką", - apie spektaklio idėją pasakojo režisierius.

Scenografija – Oskaras Koršunovas ir Agnė Kuzmickaitė
Kostiumų dailininkė – Agnė Kuzmickaitė
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Šviesų dailininkas - Eugenijus Sabaliauskas
Vaidina: Darius Meškauskas, Dainius Gavenonis, Nelė Savičenko, Vaidotas Martinaitis, Rasa Samuolytė, Julius Žalakevičius, Darius Gumauskas, Tomas Žaibus, Jonas Verseckas, Giedrius Savickas.

Festivalis „Midsummer Vilnius“ vyks šių metų liepos 16-27 d.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ 2017 m. video:
youtu.be/N3xCtmBa8So

Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius“ – „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com© 2019 Siguez