Levandų uostas-Paulavos Respublikos griuvėsiai-Jašiūnų dvaras

Levandų uostas-Paulavos Respublikos griuvėsiai-Jašiūnų dvaras14 Jul 07:00 - 22:00 - Klaipeda
Ingrida Tours

Route
More info

Levandų uostas-Paulavos Respublikos griuvėsiai- Jašiūnų dvaras-Tabariškės
2018-07-14
Šios kelionės metu, žurnalistė, knygų autorė, kelionių vadovė Aurelija Arlauskienė supažindins su dalele Pietryčių Lietuvos

7.00 val. išvykimas iš Klaipėdos. 7.20 val. išvykimas iš Gargždų. Galimi kiti sustojimai pagal atskirą susitarimą.
Pažintį su Pietryčių Lietuva pradėsime Tabariškių kaime. Jame stovinti įspūdingo grožio Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia mena čia kitados triūsusius senosios regulos karmelitų vienuolius. Tabariškės istoriniuose šaltiniuose pirmąsyk paminėtos 1507 metais. Manoma, kad šis vietovardis susijęs su vyskupu Vojteku Taboru, kuris čia pastatydinęs pirmąją medinę bažnyčią. Iki mūsų dienų išlikusią medinukę (1770 –aisiais) pastatė šiose apylinkėse gyvenusi Važinskių giminė. Aplankysime Anos Krepštul muziejų. Tabariškėse - ligota moteris per gyvenimą nutapė daugiau kaip 3 500 grožiu, gėriu ir ramybe alsuojančių paveikslų. 50 iš jų eksponuojama muziejuje, kiti pateko į kolekcijas Lietuvoje, Lenkijoje, JAV, Anglijoje, kitose šalyse.Ar žinojote, kad Šalčininkų rajone, šalia Merkio upės, stūkso kažkada buvusių didingų rūmų, arklidžių ir kitų pastatų liekanos- buvusi Paulavos respublika? Ji galėjo tapti lietuviškuoju Monaku ar Lichtenšteinu? 1769 metais didikas, kunigas Povilas Ksaveras Bžostovskis čia buvo įkūręs atskirą valstybę. Būtent čia, Valstybė valstybėje, 1769-1795 metais gyvavo vienintelė to meto Europos miniatiūrinė valstybė, turėjusi Lietuvos ir Lenkijos Seimo patvirtintą Konstituciją, nuosavą herbą, vėliavą, kariuomenę ir pinigus. Respublika nebuvo didelė – apie 3 kv. km ploto, joje gyveno apie tūkstantis žmonių.

Toliau, savo kelionę tęsime įspūdingame Jašiūnų dvare, dar kitaip vadinamas - Šalčininkų krašto perlu. Vėlyvojo klasicizmo stiliaus, beveik prieš du šimtus metų iškilę dvaro rūmai,– žymaus architekto Karolio Podčašinskio kūrinys. Dvaras buvo to meto kultūros židinys, čia lankydavosi tuometis Vilniaus universiteto rektorius Jonas Sniadeckis, Adomas Mickevičius, Mykolas Balinskis, Julijus Slovackis ir nemažai kitų 19-o amžiaus mokslo bei meno žmonių.
Ekskursijos pabaigoje po įdomių istorinių pasakojimų vyksime į Levandų uostą. Čia auga 3000 levandų krūmelių. Malonioje, jaukioje sodyboje rasime ramybę, jaukumą, šilumą, o sodybos šeimininkė pasidalins apie levandų uostą, jo plėtrą, papasakos apie levandų vandens savybes.
Pilni malonių įspūdžių vėlai, vėlai grįšime namo 

Kelionės kaina – 30 € asmeniui.
Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Neįskaičiuota: medicininių išlaidų draudimas.
Papildomos išlaidos (vietinės gidės paslaugos, įėjimas į Jašiūnų dvarą ir dvaro gido paslaugos): apie 8 € suaugusiam asmeniui, apie 7 € - senjorams, vaikams, moksleiviams.
Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia - auka, Anos Krepštul muziejus – auka.
Pastaba !!!!! Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, kadangi programa parengta daugiau nei prieš 2 mėnesius iki ekskursijos pradžios.
Kelionės maršrutą parengė gidavimo bei turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours) ir kelionių organizatorius UAB „Alvaturas“.
Registracija kelionei tel. 865556313, 8 686 26261 Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas – ingrida.pociute@gmail.com
Registracija internetu: bit.ly/2yUszZw


Molėtų observatorija-Dangaus šviesulių stebykla

15 Dec 07:00 - 23:55 15 Dec 07:00 - 23:55 - Klaipeda Klaipeda
Ingrida Tours Ingrida Tours
MOLĖTŲ OBSERVATORIJA-DANGAUS ŠVIESULIŲ STEBYKLA-ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUS 2018 m. gruodžio 15 d. 7 val. išvykimas iš Klaipėdos. 7.25 val. Gargždų. Galimas sustojimas...   More info


© 2018 Siguez